Lokalne vijesti

24.02.2014

Petar Bratulić pobjednik 7. kola Istarske zimske lige u trčanju održanom u Tupljaku

Petar Bratulić iz Atletskog kluba Istra, s novim rekordom staze od 19 minuta i 19 sekundi, pobjednik je 7. kola Saucony Istarske zimske lige u trčanju održane jučer u Tupljaku. Drugo mjesto osvojio je Luka Paliska, a treće Robert Rajković. Barbara Belušić, Atletski klub Istra, pobjednica je u ženskoj konkurencij. Ona je stazu dugo 6100 metara prešla za 20 minuta i 41 sekundu. U dječjoj utrci, dužine 1000 metara, najbrži je bio Nino Ivaninić iz Triatlon kluba Albona Extreme.

Na utrci je nastupilo rekordnih 226 atletičara i atletičarski, a od Labinjana među prvih 100 plasirali su se Ivan Stanić, Triatlon klub Albona Extreme koji je utrku završio na 10. mjestu, Robi Juričić iz Kapelice na 13. mjestu, Vedran Kos iz Planinarskog društva Skitaci na cilj je stigao 20., Marko Faraguna, Brdsko biciklistički klub Istra bike, 27., iza njega plasirao se Sandi Lukšić iz Triatlon kluba Albona Extreme, a 29. bio je njegov klupski kolega David Ivaninić. Miljenko Grozdanić iz Atletskog kluba Albona osvojio je 41.mjesto, Lučano Sošić iz Triatlon kluba Albona Extreme 42., Dean Sošić iz istog kluba 58. , a Piero Jenkel iz Brdsko biciklističkog kluba Istra bike 99. mjesto. Po hendikep bodovanju i nakon 7. kola u vodstvu je s 580,18 bodova Robi Juričić iz Kapelice, a na drugom s 578,08 bodova Lučano Sošić iz Triatlon kluba Albona Extreme. Posljednje kolo Istarske zimske lige u trčanju, koje će odlučivati i o ukupnom pobjedniku, održat će se 9. ožujka u Puli.