Lokalne vijesti

29.04.2014

Kadeti i juniori Nogometnog kluba Rudar u ligi za prvaka

Kadeti i juniori Nogometnog kluba Rudar u 21. kolu Druge hrvatske nogometne lige zapad su s vršnjacima Nogometnog kluba Buje u Bujama odigrali odlučujuće utakmice za ulazak u ligu za prvaka. Iz dvije utakmice Rudaru je bio potreban jedan bod kako bi bili sigurni za ulazak u kvalitetniju ligu. Kadetska momčad je odlučno ušla u utakmicu i vrlo brzo povela zgoditkom Aličajića. U drugom poluvremenu po jakoj kiši i natopljenom terenu, zgoditkom Alića u 66. minuti kadetska je momčad potvrdila pobjedu i ulazak u ligu za prvaka. Ujedno je tom pobjedom prekinula niz od dva kola bez pobjede. Juniorska momčad je nakon pobjede kadeta i ostvarenja cilja, ulazak u ligu za prvaka, mogla igrati rasterećeno, pa je tako u vjerojatno najboljoj utakmici deklasirala domaću momčad rezultatom 5:0. Utakmica se igrala do 77. minute, jer jaka kiša i natopljeni teren nisu dozvolili odigravanje svih 90 minuta. Strijelci za Rudar bili su Matulja (2), Zakomac, Miskić i Kurjaković. Nakon osvajanja Kupa Nogometnog saveza Istarske županije ovo je još jedan lijep rezultat juniora i kadeta Nogometnog kluba Rudar.