Lokalne vijesti

03.08.2020

Nogometaši Rudara u četvrtfinalu Kupa Istre

Nogometaši Rudara jučer su pobjedom 1:0 u gostima kod Velog Vrha ostvarili plasman u četvrtfinale Kupa Istre. Jedini pogodak postigao je u 6.minuti na centrašut Sanjina Grpca, Ivan Macan. Tri izgledne prigode za Rudar propustio je Leon Petrović, a jednu iz slobodnog udarca Robert Dadić. Velovršani su na kraju dali sve u napad kako bi došli do pozitivnog rezultata, ali u smiraju susreta nisu iskoristili izglednu prigodu za poravnanje. Rudar u četvrtfinalu, idućeg vikenda  igra protiv Momjana. Dodajmo da je Rudar u petak odigrao i prvu pripremnu utakmicu pred nastavak prvenstva. Na Gradskom stadionu su rezultatom 3:1 pobijedili juniore Rijeke. Rudar je poveo golom Saše Uroševića s vrha šesnaesterca da bi deset minuta kasnije Edis Kurtić nakon kornera povisio na 2:0. Greška domaće obrane dogodila se u 33. kada je Matija Frigan pogodio prazan gol za smanjenje labinske prednosti, a solo akcija Leona Petrovića u 44. postavila je konačni rezultat. U drugom dijelu je još i Livio Legac, sredinim poluvremena obranio jedanaesterac gostima.