Lokalne vijesti

02.06.2014

Labinski judaši uspješni na Salona openu u Solinu

Judaši Judo kluba Ippon iz Labina, njih 11, nastupili su proteklog vikenda na jakom međunarodnom turniru Salona open u Solinu. Paola Širol u kategoriji do 52 kg u uzrastu U12 imala je jednu pobjedu i poraz i osvojila srebrno odličje. Adrian Mandić u kategoriji preko 55kg u uzrastu U12 u grupi sa 5 natjecatelja u sistemu natjecanja svatko sa svakim odradio je 4 borbe od kojih je jednu pobijedio i 3 izgubio, te osvojio treće mjesto i brončano odličje. Isti sistem natjecanja je imao Ricardo Bolterstein u uzrastu U16 u kategoriji - 73kg i imao identičan rezultat i otišao kući sa brončanim odličjem. Petar Dundara u kategoriji - 34kg u uzrastu do U14 pokazao je da medalja sa državnog natjecanja nije bila slučajna. Iako je bilo samo 4 natjecatelja u kategoriji i sistemu borbe svaki sa svakim Petar je nakon pobjede nad ruskim predstavnikom i izgubljene borbe nad predstavnikom BiH pobijedio drugog predstavnika BiH i osvojio drugo mjesto i srebrno odličje. Od ostalih natjecatelja treba izdvojiti Nolana Goba koji je nakon tri pobjede i dva poraza ostao bez odličja na utješnom petom mjestu, te Kristijana Jelića i Erika Zahtilu koji su nakon poraza u polufinalu izgubili i popravnu borbu u repesažu za brončano odličje te ostali bez medalje. Nastupili su još David Mišon, Rikardo Načinović, Erik Milošević i Erik Škabić koji su ostali bez plasmana. Natjecatelje je vodio trener Danijel Pizentić. Na turniru je nastupilo 586 natjecatelja iz 42 kluba i 10 zemalja Slovenija, Austrija, Njemačka, Bugarska, BiH, Rusija, Crna Gora, Mađarska, Libija i Hrvatska.